קולנוער עולה 2013
"שידעו כולם"

הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול, תוכנית עיר ללא אלימות, עיריית אשקלון

דנה בת ה16 מנסה לשכנע את יונתן חבר שלה, שהם לא צריכים להמשיך לשמור על היחסים שלהם בסוד, אבל יונתן מפחד; יונתן הוא בן העדה האתיופיות ודנה מגיעה ממשפחה קווקזית מסורתית. דנה רוצה להשתחרר מכבלי החברה והמשפחה, אבל יונתן חושש מההשלכות, ובעיקר מאחיה הגדול של דנה, רפאל; דמות מגוננת ומאיימת על שניהם. כשתמונה רומנטית של בני הזוג נחשפת ברשת החברתית, הכל מתפוצץ.

"קורות חיים"

מתנ"ס חפציבה, נתניה

שרה ואורית מחכות כבר להוציא רישיון. אבל בשביל שיעורי נהיגה צריך כסף, ושרה לא מצליחה למצוא עבודה. בראיון עבודה, כששואלים אותה על עצמה אין לה תשובות. היא מהוססת, וחסרת ביטחון. אורית מנסה לעזור לשרה, בעזרת  קלטות  הדרכה וקואיצי'נג, היא מנסה לעשות לשרה "מייקאובר" ולגרום לה להיות מישהי בעלת ביטחון ופאסון. המייקאובר נכשל כישלון חרוץ. רק בעזרת שמרטפות על האחיינית שלה מגלה שרה משהו שהיא באמת טובה בו- להיות עם ילדים. וכששרה מבינה שהיא צריכה לעבוד במה שהיא טובה בו אז מגיע הביטחון ויש לה תשובות לכל השאלות. 

"פרשת השבוע"

תכנית בר/ת מצווה של מרכז קהילתי ויצו עפולה

יאיר ואחותו אלינור, עומדים לחגוג השנה בר ובת מצווה, וההתרגשות גדולה. השניים תופסים את האירוע ובכלל את מושג הבגרות בצורה שונה לחלוטין. כשאלינור מוצאת קופסת סיגריות בתיק של יאיר היא מזדעזעת ואפילו מאיימת לספר לאימם, שתבטל ליאיר את המסיבה, אבל בסופו של דבר אלינור מחפה על יאיר שוב ושוב. יאיר מנסה להוכיח שהוא אחראי ובוגר, אבלכשהוא שומר על אחיו הקטן הוא מתפתה לצאת עם חברים ומשאיר אותו לבד בבית. כשהאח נעלם, אפילו העזרה של אלינור לא תציל אותו ורק אז לומד יאיר על בשרו מה המשמעות של להיות בוגר ואחראי. 

"קופסת זמן"

גרעין אדווה קרית מלאכי, עמותת הנני- רשת גרעינים קהילתיים של יוצאי אתיופיה

שרה וחברותיה קוברות באדמה קופסה עם זכרונות שהן רוצות לזכור בעתיד. שרה לא יודעת מה לשים בקופסה, היא לא בטוחה מה היא רוצה לזכור. בשעות הפנאי שלה שרה עוזרת לאימה בעבודות ניקיון, וגם לומדת בחוג העשרה לנערות מצטיינות. אימא של שרה מקפידה מאוד ששרה תלך לחוג ותלמד היטב, היא רוצה עתיד שונה משלה עבור ביתה. בעקבות הערה גזענית של המורה נוצר ריב ופילוג בין הבנות האתיופיות והלא אתיופיות בחוג. שרה מנצלת את ההזדמנות ופורשת מהחוג וגם משקרת לאימה. כשהאמא מגלה על השקרים של ביתה נחשפת הסיבה האמיתית שבגללה שרה עזבה את החוג. שרה חוששת מהעתיד, ההצלחה וההתקדמות שלה מסמלות עבורה התרחקות בלתי נמנעת מאימא שלה ומהעולם הישן שממנו היא מגיעה.

"מפתח הלב"

בית הנוער "חץ קדימה" רחובות, קרית משה, עמותת לשובע

דויד וחבריו מוכרים בשכונה בתור עושי צרות, גניבות מכות ובלגנים. כשדויד מחזר אחרי אביבה, החברות מנסות להניא אותה מלצאת איתו בגלל השם הרע שלו, אבל דווקא אביבה שבעצמה התרחקה מהעולם הזה מחליטה לא לשפוט את דויד מראש. החברים של דויד מפעילים עליו לחץ חברתי כבד ל"השאיל" מאביבה את המפתחות למרכז הנוער, כדי שיוכלו לרוקן את קופת סוף השנה ולנסוע לאילת ודויד לא עומד בלחץ. כשאביבה מסתבכת באשמתם, דויד נאלץ לעשות את הבחירה שלו בין העולמות.

"בגדים חדשים"

מתנ"ס רמת אליהו, ראשון לציון

יעקב  הוא נער חדש בשכונה, הוא ואבא שלו הגיעו לארץ מאתיופיה, ועבור אביו תהליך הקליטה רחוק מלהסתיים. כשיעקב מגלה שהנערים בשכונה ובכיתה החדשה שלו מתייחסים בזלזוז וחוסר סובלנות כלפי עולים חדשים, הוא משקר ומציג את עצמו כמי שאין לו אבא. הסרט עוסק בניסיון להשתלב בחברה בכל מחיר, ובבושה של הדור הצעיר בשורשים שלו ובזהותו. 

Copyright �©, 2000 Lahav npa, All rights reserved
Design by Yoti