סרטים מהחיים 2006
העוגה של מזי
כיתות ד'-ט'

כפר הילדים תלפיות, חדרה

אלירן, ילד חדש בפנימיה, לא מכיר אף אחד ומתגעגע הביתה. מזיף ילדה ותיקה, מאוד מודאגת. מחר חוגגים לה יומולדת, היא הבטיחה לילדים עוגה של אמא, אבל אמה לא עונה לטלפון. אלירן ומזי לא נרדמים, כל אחד מסיבותיו. האם לאלירן תהיה חברה חדשה? האם מזי תצליח להשיג את אמא שלה?

הנקמה
כיתות ה'-ו'

בי"ס אמירים, באר שבע

לליאור יש הרבה בעיות - בבית אין כסף, הוא חדש בשכונה וסובל מהצקות וסחיטות של סאני. חברים חדשים שהוא מכיר מנסים לעזור ונותנים לו בובת וודו כדי לנקום בסאני. אלא שהבובה מפחידה ואולי גם מסוכנת ועד הנקמה בסאני, צריך למצוא לה מקום בטוח

פסטיבל אוכל
כיתות ה'-ו'

בי"ס רותם, אשקלון

בן אוהב את הדגים החריפים של סבתא מזל ואת הקובה של סבתא שמחה, אבל כשמודיעים על פסטיבל מאכלי עדות הוא מבין שיש בעיה, כי בין הסבתות שלו קיים סכסוך ישן.  אדווה,  מומחית הכיתה בפתרון סכסוכים, מנסה לעזור לו במניעת מלחמת  "עיראק – מרוקו" משפחתית.

בת מצווה
כיתות ה'-ו'

בי"ס רמב"ם, נתניה

לאמלקה יש חלום אחד- היא רוצה אופניים. היא חסכה כבר סכום ניכר, אבל עדיין חסרים לה מאתיים שקלים לקנייתם. היא בטוחה שמסיבת בת המצווה שלה תסייע לה לגייס את הסכום הנותר, אבל אז הדברים משתבשים,  ונראה כי אמלקה כבר לא תצליח להגשים את החלום שלה...

חוצלארץ
כיתות ה'-ו'

בי"ס ניצנים, חולון

הוריו של אסף, בן 12, גרושים ואביו חי בארצות הברית. גם הקיץ, כמו בכל שנה, אביו מגיע לביקור, אך הפעם הוא הופך את חייו של אסף, ומבקש ממנו לעבור לגור איתו בארה"ב. האם סבתו וחבריו של אסף יצליחו לעזור לו להחליט איפה ועם מי לחיות?

תעודת זהות
כיתות ד'-ה'

בי"ס רוגוזין החדש ועמותת מסיל"ה, תל אביב

מריה וליאת מתגוררות בתל אביב יחד עם אמהותיהן, מהגרות עבודה מבוליביה ואקוודור. הן חיות, עובדות, לומדות ושרות במקהלה של ילדי מהגרים ביחד. אולם בניגוד לילדות בגילן, מריה וליאת מתמודדות עם השאלה- האם הן יקבלו אזרחות ישראלית ויוכלו להישאר בארץ?

Copyright ©, 2000 Lahav npa, All rights reserved
Design by Yoti