סרטים מהחיים 2009
הנדר

ביה"ס "בן צבי" , כיתות ה'-ו', רמלה

אדגר, אביהם של סימון ולוסיאה, תקוע בפרו ללא אישור כניסה לארץ, מצב שנמשך כבר תקופה שלא ברור מתי ייגמר. בשיעור תנ"ך מתנהל דיון על מה זה אומר לנדור נדר- עסקה עם אלוהים שבתמורה למשאלה, אתה מתחייב לעשות משהו. סימון עוצם את עיניו ונודר נדר שתיקה- הוא לא ידבר עד שיקבל את אביו חזרה. השתיקה העיקשת מעמידה אותו במהרה במצבים מסובכים, מהם הוא צריך למצוא דרך להיחלץ, ללא מילים.    

ילד מפתח

מל"ה עמותת אלון – גני אביב (לאס וגאס) וביה"ס "גני אביב", כיתות ה'-ו', לוד

מיכאל לא מסתדר עם רוב הילדים. את רוב זמנו הוא מעדיף לבלות לבד כי "כולם דפוקים בכל מקרה". בוקר בהיר אחד הופך מיכאל לילד מפתח, אמא שלו מתחילה לעבוד בעבודה חדשה ומהיום יהיה עליו להפוך לעצמאי ולאחראי. מהר מאוד עומד מיכאל במבחן לא פשוט ומגלה, עם קצת עזרה  מילדה אחת, מי הם חברים אמיתיים ועם מי לא כדאי להסתבך.

הטיול

מתנ"ס בית אליעזר "מועדון שקד" וביה"ס תיכון "חדרה בית אליעזר", כיתות ז'-ח', חדרה

הבית של שירלי נעשה צפוף ומעיק כשהחבר החדש של אמא והבן הנודניק שלו, נועד, עוברים לגור בו. שירלי סופרת את הימים עד לטיול לכנרת, אז תתרחק מהבית ומהדיירים המעצבנים. אבל בעקבות מריבה עם נועד, אמא של שירלי מחליטה שלא לשלם עבור השתתפותה בטיול הנכסף. עכשיו שירלי צריכה לעשות הכל כדי השיג מספיק כסף ולצאת לטיול עם חבריה. אלא שנועד יעשה הכל על מנת שהיא תיכשל.

גלימה

ביה"ס "הראל", כיתה ה'-ו',  אשקלון

המלחמה באשקלון בעיצומה, ילדי אשקלון נשלחים לקרובי משפחה מחוץ לעיר. נוי, חברתה של אסתר, נוסעת לדודים בהרצליה לבלות בקאנטרי ולחזור לשגרה. אסתר נשארת באשקלון. במקלט של אסתר מתאספת חבורה של ילדים שנשארו בעיר, הם מחליטים לבנות קנטרי קלאב ממש כמו בהרצליה במקלט שלהם. משה אחיה הקטן של אסתר מפחד לצאת החוצה, הילדים מספרים לו שהגלימה האדומה תגן עליו בפני רעות המלחמה אך כל העסק מסתבך כשמשה נעלם עם הגלימה. אסתר מגלה שלפעמים להאמין שגלימה אדומה היא כוח מגן, מגינה גם מפני הפחד שלה.

דף לבן

יחידת הנוער ירכא וביה"ס "חטיבת ביניים ירכא", כיתות ז'-ח', ירכא

איה היא נערה בת 13, תלמידה טובה וילדה ממושמעת וחיובית. בדומה ללא מעט הורים אחרים בכפר, הוריה לא מאפשרים לה לצאת עם החברות לקניון בלי השגחת מבוגר, בעיקר מכיוון שאביה יאסיף דואג לשמה הטוב של המשפחה. חברתה הטובה של איה, אמל, חוגגת יום הולדת וביחד עם  חברות נוספות הן מתכננות לצאת ביום שישי לקניון. איה מחליטה להתעקש ולבקש מההורים לאפשר לה לצאת בפעם הראשונה בלי השגחתם.

מכתב לסבתא

מועדונית "בית מרים" וביה"ס "אלוני ממרא", כיתות ד'-ו', קריית ארבע

עטרה בת ה- 12, עלתה מהודו עם הוריה ואחותה לפני כשנה. קריית ארבע והקרוון הפשוט בו הם גרים עכשיו, דלים לעומת המקום ממנו היא באה בהודו. סבתה של עטרה שולחת לה מהודו מצלמת וידאו כדי שתכין סרט על חייה בארץ. עטרה מתביישת לצלם את חייה כפי שהם ומחליטה לייצר למען הסרט מציאות חדשה, אך שקרית.

Copyright ©, 2000 Lahav npa, All rights reserved
Design by Yoti