ילדים יוצרים סרטים 2004
"תיק אישי"
פנימיית אשל הנשיא, כתה ח'

אלון, נער מפנימיית אשל הנשיא, גנב את המבחן במתמטיקה וסיבך את הכתה שלו בעונש קולקטיבי, שבו הוא בוחר שלא לקחת חלק. לאלון יש אמא, אביו איננו, וככל הידוע לו הוא עזב את הארץ. לאחרונה אלון מתחיל לקבל רמזים לכך שהמידע על אביו אינו מדויק. למרות שאמו דבקה בגרסתה, אלון מחליט לבדוק את העניין בעצמו, וגונב מבית הספר את התיק האישי שלו...
"אלמוג"
חט"ב דרור, כיתה ז'

ילדה חדשה באה לכיתה. קוראים לה אלמוג והיא מקורית, מרעננת, ועשירה כקורח- לפחות זה הרושם שהיא משתדלת לעשות על ילדי הכיתה. אלמוג כובשת בסערה את אדי והם מתחילים לצאת.
אבל, בעצם, משפחתה של אלמוג אינה עשירה כלל, להיפך. אלמוג אינה יכולה להודות בכך, לאחר שהרושם העשיר שיצרה הפך אותה לפופולארית, ולהצליח כל כך עם אדי.
אלמוג הולכת ומסתבכת בשקרים, עד שלבסוף סודה מתגלה לאדי, אולי בדרך המביכה ביותר שאפשר...
"רק משחק"
חט"ב רמות, בבת ים

חלומה של אדוה בת ה-12 מתגשם, כשעוברת אורח זוהרת מציעה לה להצטרף לסוכנות שחקנים. כשאדווה מגיעה לסוכנות, מסכימים שלפניה עתיד במשחק, ומייעצים לה לעשות "בוק" במהירות, כדי שאפשר יהיה לשלוח אותה למבחני בד בהקדם.
אבל הכנת ה"בוק" עולה כסף שאין לאוודה, וגם אמה לא מוכנה לתת לה. אדווה ממשכנת את השרשרת היקרה שקיבלה לבת מצווה, בכוונה להחזיר את הכסף ברגע שתתחיל להרוויח כסף מהמשחק.
ברגע שאדווה משלמת את הכסף ומצטלמת לבוק, היא מפסיקה לשמוע מהסוכנות. עכשיו אדווה נאלצת להתוודות על הסיפור בפני אימה, ולהרוויח את השרשרת הממושכנת בחזרה, בעבודה קשה.
"שבילים"
חט"ב אורט השומרון

כשתום, ילד חדש, בא לכתה, מושיבים אותו ליד טליה. תום הוא ילד שקט, לקוי למידה וגרוע בלימודים. טליה המוצלחת אמורה לסייע לו ללמוד. טליה לא מרוצה מהעניין, אבל כשתום מסייע לה בעניין אחר לגמרי היא מגלה שיש להם הרבה במשותף והם מתיידדים.
תום מתחיל להתאהב בטליה, אך היא קשורה לדור, ואכן, טליה ודור הופכים לחברים. נועם, החבר הכי טוב של תום, מייעץ לו להוציא את דור מהתמונה. תום נענה להצעה ועושה זאת בדרכים לא ממש כשרות.
כשתום רואה את תוצאות מעשיו ובעיקר את העצב של טליה, הוא מבין שעליו לתקן את הנזק שעשה...

"נגמר"
בי"ס תל"י, כיתה ה' , פסגת זאב

ההורים של דנה רבים כל הזמן. המצב קשה, כבר אי אפשר לחיות בשקט בבית. למרות זאת, הפחד הגדול ביותר של דנה הוא, שהוריה יתגרשו, דבר שנראה כי יתרחש בקרוב.
ליטל, חברתה, משכנעת אותה שהיא עוד יכולה להציל את המצב. הרעיון כיצד לעשות זאת מגיע במקרה, משיחה מקרית על כיצד להחיות את חיי הנישואים.
דנה מחליטה להפתיע את הוריה בחופשה מפנקת בבית מלון והיא מארגנת את הכל. עכשיו נותר רק להביא לשם את ההורים...בדרך למלון תבין דנה, שלמרות הכל הוריה עומדים להתגרש, ושאולי זה בכל זאת עדיף על פני המצב הקיים.
זוכה פסטיבל צ'ק ג'וניור לסרטי ילדים בפרס הנושא הטוב ביותר טרוויזו, אטליה, 2003
"החברים של מילי"
ילדי "עמותת חיים", המטופלים במחלקות
האונקולוגיות של בתי חולים שניידר ותל השומר

המחלקה האונקולוגית גועשת ורועשת. מלי ראתה בטלוויזיה ידיעה על כך שאהוב ליבה, רודריגו גונזלס, עומד להתחתן. הבשורה המרה ממוטטת את מלי. אמנם היא רק בת 10 ומעולם לא פגשה את רודריגו, אבל תמיד הייתה סמוכה ובטוחה שיום אחד יתחתנו. מלי נופלת למשכב. כל ניסיונותיהם של חבריה למחלקה לא מצליחים לעודד אותה. מצבה המחמיר מוריד מהפרק את ההשתלה שעליה לעבור תוך יומיים. בהתכנסות דחופה חבריה למחלקה מסכמים שרק צעד קיצוני יעזור...


Copyright �©, 2000 Lahav npa, All rights reserved
Design by Yoti