ילדים יוצרים סרטים 2002-להקשיב זה להרוויח אחד את השני
"אסור שבת"
בי"ס גבריאלי, כיתה ו', תל-אביב
(16 דקות)

דניאל היא ילדה דתייה, לומדת בבית ספר חילוני. בשל חברות שמתפתחת בינה לבין אסף, בן כיתתה, היא מגיעה בערב שבת למסיבת יום ההולדת שלו על אף האיסור הדתי. דניאל מגלה שהאיסור טבוע בה יותר עמוק ממה שחשבה. האם החברות בין דניאל לאסף יכולה להתקיים?
"אתר בנייה"
בי"ס יצחק רבין כרמים, כתה ז', ראשל"צ
(15 דקות)

ל"ג בעומר מתקרב וגילי ודנה יוצאות למבצע איסוף קרשים באתר בניה.באתר הן פוגשות את איברהים ומוחמד, 2 אחים ששומרים באתר במקום אביהם. האב לא נמצא במוקם, כי יצא לבקר את אשתו המאושפזת. למרות התקופה המתוחה והדעות הקדומות החבורה מצליחה לפתח התחלה של ידידות.
"עוברים"
בי"ס יחדיו, כתה ג', גבעת אלה
(15 דקות)

אילייה בן 9 הוא עולה חדש שגר עם אמו אלה ביישוב גבעת אלה. הוא השתלב היטב במקום, רכש חברים והשלים עם העלייה לארץ. את רוב הקשים חווה כעת אמו. היא מתקשה להסתדר בשפה העברית וזקוקה לחברה דוברת רוסית. לכן מתכננת האם לעבור לישוב אחר. אילייה מתקשה לקבל את העובדה כי יאלץ לעזוב את רמת אלה ולהיפרד מהחברים הטובים שרכש.
הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של אילייה יעקובלב, יוצר הסרט.
זוכה פרס "אונסקו ע"ש פליני" , לסרט החברתי הטוב יותר, בפסטיבל צ'ק ג'וניור לסרטי ילדים, בעיר טרוויזו, אטליה, לשנת 2002.
"אמיר לא רוצה להרוויח אותי"
בי"ס הדר השרון ,כתה ה', מושב חרות)
(13 דקות)

אמיר דורש מרותם להכין לו כל יום שעורים. הוא מאיים עליו ומכה אותו, עד שלבסוף רותם מתמרד. רק לאחר ה"מרד" רותם מגלה שאמיר בעצמו סופג אלימות בבית. הגילוי הקשה עוזר דווקא לקרב בין השניים.
"התאונה"
בי"ס ברנקו וייס, כתה ז', בית שמש
(14 דקות)

ההורים של דנה ואביב נהרגו בתאונת דרכים. אביב חשה רגשות אשמה עצומים בעקבות ריב שניהלה עם אמה בבוקר התאונה, ומאשימה את עצמה בכל מה שקרה. דנה, אחותה הגדולה, מעבירה אותה מסע של ייסורים, מתוך קשייה שלה. כשהיא מבינה לבסוף את מצוקותיה של אביב, היא מסבירה לה שהתאונה לא באמת קרתה באשמתה ומבטיחה לה שתמיד יישארו ביחד.
Copyright �©, 2000 Lahav npa, All rights reserved
Design by Yoti